18 kwietnia 2018
Podstawowe pytania, od których zaczyna się budowanie pozytywnej rodziny, wychowywanie dzieci i budowanie poczucia własnej wartości ( swojej i dzieci) to:  - Jakie wartości chcemy pielęgnować w naszej rodzinie ?
17 kwietnia 2018
"Kiedy rodzi się dziecko tworzy się nowy świat "   Narodziny mojego najmłodszego syna i sytuacja życiowa w jakiej się znalazłam były początkiem mojego nowego życia. Śmiało można powiedzieć, że narodziliśmy
16 marca 2018
Jednym ze sposobów zacieśniania relacji w rodzinie jest planowanie wspólnego  "czasu rodzinnego". Czas rodzinny to taki czas, który możecie aktywnie spędzić razem.  Może to być wspólne rozwiazywanie krzyżówek, wyjście na
Tworzenie konfliktów – przewagą konkurencyjną firmy

Niewątpliwie na sukces Twojej firmy wpływa efektywność Twojego zespołu.  Praca zespołowa pozostaje źródłem trwałej przewagi konkurencyjnej i często decyduje o powodzeniu zakładanych celów finansowych.

W jaki sposób tworzeie konfliktów oraz umiejętność rozwiązywania ich moze stać się żródłem przewagi konkurencyjnej Twojej firmy ?

Jakie przeciwości ma do pokonania każdy zespół ?

  1. Brak zaufania do siebie – Członkowie efektywnych zespołów mają do siebie zaufanie. Rozmawiają otwarcie o swoich słabościach, błędach, obawach

  2. Strach przed konfliktem – członkowie efektywnych zespołów prowadzą dyskusje na temat kwestii kluczowych dotyczących strategii firmy. Jasno przedstawiają swój punkt widzenia.  Świadomie tworzą konflikt . Nie obawiają się poddawać w wątpliwość punktu widzenia innych członków zespołu a to wszystko w celu znalezienia możliwie jak największej ilości rozwiązań  i podejmowania najlepszych decyzji do realizowania strategii firmy

  3. Brak zaangażowania – wybranie najlepszego w przedstawionych i przedyskutowanych rozwiązań wzmacnia zaangażowanie zespołu w realizację celu.

  4. Unikanie odpowiedzialności – gdy zespół wspólnie podejmuje decyzje automatycznie zaczyna od siebie wymagać realizowania przyjętych strategii.

  5. Brak przywiązywania wagi do rezultatów – członkowie efektywnych zespołów koncentrują się na rezultatach podejmowanych działań.  Gdy osiaga zakładane rezultaty rośnie w siłę i motywację do dalszej pracy. Gdy rezultaty okazują się mniejsze niż wstępnie zakładane wiedzą jak wejść w „konflikt” ze sobą po to, by wyszukać jak najwięcej pomysłów na realizację zakładanych celów.

 

Podstawową umiejętnością efektywnych zespołów to umiejętność wchodzenia w konflikt ze sobą po to, by wyszukać jak najwięcej rozwiązań dla realizacji celów.  Po to by umieć wybrać to jedno rozwiązanie, które wzbudzi zaangażowanie całego zespołu oraz będzie miało wpływ na końcowy rezultat finansowy firmy.

 

06 września 2016

Aktualności

Blog

Szkolenia otwarte

Szkolenia zamknięte

Kontakt

Home

Alicja Lewandowska

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ >>


 


 

f