18 kwietnia 2018
Podstawowe pytania, od których zaczyna się budowanie pozytywnej rodziny, wychowywanie dzieci i budowanie poczucia własnej wartości ( swojej i dzieci) to:  - Jakie wartości chcemy pielęgnować w naszej rodzinie ?
17 kwietnia 2018
"Kiedy rodzi się dziecko tworzy się nowy świat "   Narodziny mojego najmłodszego syna i sytuacja życiowa w jakiej się znalazłam były początkiem mojego nowego życia. Śmiało można powiedzieć, że narodziliśmy
16 marca 2018
Jednym ze sposobów zacieśniania relacji w rodzinie jest planowanie wspólnego  "czasu rodzinnego". Czas rodzinny to taki czas, który możecie aktywnie spędzić razem.  Może to być wspólne rozwiazywanie krzyżówek, wyjście na
Sprawdź czy budujesz na właściwych fundamentach.

Pewien mężczyzna postanowił zbudować sobie dom marzeń. Taki, w którym będzie mieszkał aż do śmierci, w którym przeżyje najpiękniejsze chwile swojego życia. Wynajął ekipę, pokazał projekt, ustalił jakość materiałów i dom zaczął się budować. Inwestor doglądał prac budowlanych, wkładał swój czas i emocje, W trakcie budowy coś jednak zaczęło się psuć. Zauważył rysę na ścianie. Fachowcy uspokoili go, że tak się zdarza, zaszpachlują nierówność i będzie wszystko w porządku. Inwestor uwierzył im na słowo. Bardzo zależało mu na tym domu i zdążył związać się z nim emocjonalnie. Im dalej przebiegały prace, tym większe było pęknięcie na ścianie . Inwestor dokładał pieniędzy, materiałów i prosił wykonawców, aby coś z tym zrobili. Oni cały czas zapewniali, że naprawią i wszystko będzie w porządku. Aż pewnego dnia dom runął. Nie było co zbierać.

Rozsypał się w drobny mak.


Okazało się, że wykonawcy zamiast wylewać beton pod fundamenty wylewali klej. Pod ciężarem domu fundamenty się rozsypały, co w konsekwencji doprowadziło do pękania ścian. Inwestor stracił pieniądze i czas. Włożył wiele serca i emocji w budowanie domu, który od samego początku dawał sygnały, że jest wadliwy.

 

Sens tej historii jest następujący:

 

Każda relacja, którą budujesz w życiu osobistym lub zawodowym musi opierać się na solidnych fundamentach – wspólnych wartościach, celach oraz postawach życiowych. Jeśli na tym etapie dochodzi do niezgodności to powstaje zarysowanie, które prędzej czy później doprowadzi do rozpadu relacji. Jej uczestników do straty czasu, emocji i nadziejii.

 

06 września 2016

Aktualności

Blog

Szkolenia otwarte

Szkolenia zamknięte

Kontakt

Home

Alicja Lewandowska

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ >>


 


 

f