18 kwietnia 2018
Podstawowe pytania, od których zaczyna się budowanie pozytywnej rodziny, wychowywanie dzieci i budowanie poczucia własnej wartości ( swojej i dzieci) to:  - Jakie wartości chcemy pielęgnować w naszej rodzinie ?
17 kwietnia 2018
"Kiedy rodzi się dziecko tworzy się nowy świat "   Narodziny mojego najmłodszego syna i sytuacja życiowa w jakiej się znalazłam były początkiem mojego nowego życia. Śmiało można powiedzieć, że narodziliśmy
16 marca 2018
Jednym ze sposobów zacieśniania relacji w rodzinie jest planowanie wspólnego  "czasu rodzinnego". Czas rodzinny to taki czas, który możecie aktywnie spędzić razem.  Może to być wspólne rozwiazywanie krzyżówek, wyjście na
Sposób na konflikt

Konflikty istniały od zawsze, istnieją i będą istnieć.  Na jakość relacji wpływa sposób ich rozwiązywania.  Nie liczba konfliktów a sposób rozwiązywania ich. Niezależnie od tego czy masz do czynienia z konfliktem w pracy czy w domu ważnym jest, aby rozwiązać go z poszanowaniem każdej osoby jak również z satysfakcją dla każdej ze stron.

 

Od czego zatem zacząć ?

 

  1. Zbierz zespół, której dotyczy konflikt

  2. Wyjaśnij powód spotkania i daj zapewnienie, że jesteście drużyną i chcecie, aby Wasze relacje były jak najlepsze

  3. Spisz ( jako lider) na flipcharcie lub kartce papieru wszystko co Was niepokoi, denerwuje, napędza konflikt . Niech każda osoba ma możliwość przedstawienia swojego spojrzenia na dany problem, swoich uczuć i swoich myśli. Bardzo ważne jest, aby nikt w tym czasie nie komentował wypowiedzi ani nie oceniał. Spisujesz suche fakty. Bardzo przydatna jest tu umiejętność wypowiadania swojego zdania w formie komunikatu JA , który omawiałam w poprzednim artykule. Każdy członek zespołu powinien mieć możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia.

  4. Na drugiej kartce spisz wszystkie rozwiązania danego problemu. Dokładnie w ten sam sposób jak analizowaliście problem. Każdy członek zespołu niech ma możliwość przedstawienia rozwiązania, które go satysfakcjonuje. Zróbcie listę rozwiązań.

  5. Wybierzcie jedno wspólne rozwiązanie, które będzie satysfakcjonowało wszystkich. Takie, które każdy z chęcią wcieli w życie.

 

Taki sposób rozwiązywania konfliktów wpływa motywująco na zespół. Każdy ma prawo do wypowiedzi jak również wymyśla rozwiązanie problemu. Swoboda dyskusji daje każdej osobie poczucie, że przynależy do zespołu i jej opinia jest ważna dla całej grupy.

Spróbuj tego rozwiązania. Nie zamiataj problemów pod dywan.

 

06 września 2016

Aktualności

Blog

Szkolenia otwarte

Szkolenia zamknięte

Kontakt

Home

Alicja Lewandowska

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ >>


 


 

f