18 kwietnia 2018
Podstawowe pytania, od których zaczyna się budowanie pozytywnej rodziny, wychowywanie dzieci i budowanie poczucia własnej wartości ( swojej i dzieci) to:  - Jakie wartości chcemy pielęgnować w naszej rodzinie ?
17 kwietnia 2018
"Kiedy rodzi się dziecko tworzy się nowy świat "   Narodziny mojego najmłodszego syna i sytuacja życiowa w jakiej się znalazłam były początkiem mojego nowego życia. Śmiało można powiedzieć, że narodziliśmy
16 marca 2018
Jednym ze sposobów zacieśniania relacji w rodzinie jest planowanie wspólnego  "czasu rodzinnego". Czas rodzinny to taki czas, który możecie aktywnie spędzić razem.  Może to być wspólne rozwiazywanie krzyżówek, wyjście na
Słowo „kocham” oznacza czynność

Zastanawiasz się jak wzniecić iskierkę miłości ? Jak wrócić do chwil pełnych pozytywnych uczuć, radości ? Jak stworzyć szczęśliwą relację z partnerem, dzieckiem ?

 

Kochaj tę osobę.

 

Słowo kocham jest czasownikiem i oznacza czynność. Owocem tej czynności jest miłość. Jeśli zależy Ci na odbudowaniu relacji z najbliższymi po prostu ich kochaj. Kochać to słuchać, rozmawiać, doceniać, okazywać szacunek, pomagać, wspierać

 

Nauczono nas, że  „kochać”  to jest stan uczuć a tymczasem kochać to wybór, konkretne działanie. To my podejmujemy decyzję czy kochamy.  Miał ktoś z Was kiedyś poczucie, że osoba Wam bliska mówiła ” kocham cię” a w ślad za tym nie szło żadne konkretne działanie ? Czy uwierzycie w słowo „kocham cię” osobie, która Was oszukuje, obraża, poniża ? A z drugiej strony patrząc. Czy osoba, która Was słucha, pomaga, aprobuje, rozmawia, docenia musi używać słów „kocham cię” ? W ślad za słowem „kocham cię” idzie zawsze konkretne działanie. Mówienie komuś „kocham cię” i nie podjęcie działania, które wynika z tego czasownika to oszukiwanie.

 

Znam mężczyznę, który między powrotem z pracy a wejściem do domu siedzi w swoim samochodzie i rozmyśla o swojej rodzinie. Zastanawia się jaką atmosferę pragnie stworzyć po wejściu do środka ? Mówi do siebie, że jego rodzina jest najważniejszą częścią jego życia. Że zaraz wejdzie do domu i okaże im miłość, którą do nich czuje.

 

Gdy wchodzi do domu zaczyna tworzyć przyjemny i szczęśliwy nastrój. Całuje wszystkich domowników, rozmawia, pomaga dzieciom przy lekcjach. Robi wszystko wznosząc się ponad zmęczenie, problemy w pracy, chęć krytykowania tego co zastał po przyjściu z pracy. Staje się świadomą siłą twórczą swojej rodziny.

 

Zdaje sobie sprawę z tego, że taką atmosferę jaką stworzy przeleje na resztę domowników – niezależnie od tego jaki będą mieli nastrój.

 

Stworzenie szczęśliwego związku wymaga pracy – najczęściej nad sobą samym.  I najczęściej od siebie samego należy zacząć budowanie pozytywnych relacji z najbliższymi. Od jednej świecy można odpalić tysiąc świec, ale najpierw trzeba zapalić tę pierwszą. Jeśli nie wiesz od czego zacząć – zacznij od kocham Cię . Spytaj swojego partnera, dziecko w jakich sytuacjach czują, że są kochane. Co możesz zrobić, by wyrazić swoją miłość.  I to rób.

 

06 września 2016

Aktualności

Blog

Szkolenia otwarte

Szkolenia zamknięte

Kontakt

Home

Alicja Lewandowska

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ >>


 


 

f