17 stycznia 2019
1. Błędy związane z poczuciem bezpieczeństwa Jeśli Twoi rodzice bili Cię, krytykowali, straszyli, nie dotrzymywali obietnic, wprowadzali ciągłe zmiany w życiu rodziny - to możesz mieć zaburzone poczucie bezpieczeństwa, które
09 stycznia 2019
To co obserwuję wśród par - to cisza...głucha cisza.  Biegniemy gdzieś przed siebie w trudach dnia codziennego między pracą, sprzątaniem i kuchnią nie zastanawiając się nad tym z kim mieszkam
06 stycznia 2019
- Jak było dziś w przedszkolu/szkole ? - pytam Filipa - Dobrze - odpowiada i każdego dnia to samo. Masz tak czasem, że chcesz porozmawiać ze swoim dzieckiem, poznać jego
Słowo „kocham” oznacza czynność

Zastanawiasz się jak wzniecić iskierkę miłości ? Jak wrócić do chwil pełnych pozytywnych uczuć, radości ? Jak stworzyć szczęśliwą relację z partnerem, dzieckiem ?

 

Kochaj tę osobę.

 

Słowo kocham jest czasownikiem i oznacza czynność. Owocem tej czynności jest miłość. Jeśli zależy Ci na odbudowaniu relacji z najbliższymi po prostu ich kochaj. Kochać to słuchać, rozmawiać, doceniać, okazywać szacunek, pomagać, wspierać

 

Nauczono nas, że  „kochać”  to jest stan uczuć a tymczasem kochać to wybór, konkretne działanie. To my podejmujemy decyzję czy kochamy.  Miał ktoś z Was kiedyś poczucie, że osoba Wam bliska mówiła ” kocham cię” a w ślad za tym nie szło żadne konkretne działanie ? Czy uwierzycie w słowo „kocham cię” osobie, która Was oszukuje, obraża, poniża ? A z drugiej strony patrząc. Czy osoba, która Was słucha, pomaga, aprobuje, rozmawia, docenia musi używać słów „kocham cię” ? W ślad za słowem „kocham cię” idzie zawsze konkretne działanie. Mówienie komuś „kocham cię” i nie podjęcie działania, które wynika z tego czasownika to oszukiwanie.

 

Znam mężczyznę, który między powrotem z pracy a wejściem do domu siedzi w swoim samochodzie i rozmyśla o swojej rodzinie. Zastanawia się jaką atmosferę pragnie stworzyć po wejściu do środka ? Mówi do siebie, że jego rodzina jest najważniejszą częścią jego życia. Że zaraz wejdzie do domu i okaże im miłość, którą do nich czuje.

 

Gdy wchodzi do domu zaczyna tworzyć przyjemny i szczęśliwy nastrój. Całuje wszystkich domowników, rozmawia, pomaga dzieciom przy lekcjach. Robi wszystko wznosząc się ponad zmęczenie, problemy w pracy, chęć krytykowania tego co zastał po przyjściu z pracy. Staje się świadomą siłą twórczą swojej rodziny.

 

Zdaje sobie sprawę z tego, że taką atmosferę jaką stworzy przeleje na resztę domowników – niezależnie od tego jaki będą mieli nastrój.

 

Stworzenie szczęśliwego związku wymaga pracy – najczęściej nad sobą samym.  I najczęściej od siebie samego należy zacząć budowanie pozytywnych relacji z najbliższymi. Od jednej świecy można odpalić tysiąc świec, ale najpierw trzeba zapalić tę pierwszą. Jeśli nie wiesz od czego zacząć – zacznij od kocham Cię . Spytaj swojego partnera, dziecko w jakich sytuacjach czują, że są kochane. Co możesz zrobić, by wyrazić swoją miłość.  I to rób.

 

06 września 2016

Aktualności

Blog

Szkolenia otwarte

Szkolenia zamknięte

Kontakt

Home

Alicja Lewandowska

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ >>


 


 

f