18 kwietnia 2018
Podstawowe pytania, od których zaczyna się budowanie pozytywnej rodziny, wychowywanie dzieci i budowanie poczucia własnej wartości ( swojej i dzieci) to:  - Jakie wartości chcemy pielęgnować w naszej rodzinie ?
17 kwietnia 2018
"Kiedy rodzi się dziecko tworzy się nowy świat "   Narodziny mojego najmłodszego syna i sytuacja życiowa w jakiej się znalazłam były początkiem mojego nowego życia. Śmiało można powiedzieć, że narodziliśmy
16 marca 2018
Jednym ze sposobów zacieśniania relacji w rodzinie jest planowanie wspólnego  "czasu rodzinnego". Czas rodzinny to taki czas, który możecie aktywnie spędzić razem.  Może to być wspólne rozwiazywanie krzyżówek, wyjście na
Skąd te konflikty ?

Zastanawiasz się czasem skąd się biorą konflikty, czy można je wyeliminować z życia i jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby konfliktów w pracy, życiu rodzinnym i towarzyskim nie było ?

 

Każdy człowiek  posiada swoją własną, indywidualną mapę wartości życiowych, poglądów, przekonań,  nawyków.  Każdy patrzy na świat przez swoje własne okulary i wszystkie informacje, które do niego docierają filtruje przez swoje osobiste doświadczenia.

 

Jedna osoba woli rosół – druga kotlety schabowe na obiad

 

Jedna ma idealny porządek na biurku – druga pracuje w bałaganie

 

Jedna woli urlop w górach – druga nad morzem.

 

Przykładów można wymieniać mnóstwo. Najważniejszą rzeczą jest zdać sobie sprawę z tego, że tyle ile jest kolorów na świecie( ze wszystkimi odcieniami)  tyle jest indywidualności ludzkich. Wyobrażasz sobie świat tylko w kolorze niebieskim  ?

 

Każdy z nas jest inny, każdy ma swój własny zestaw poglądów, przekonań i sposobów na swoje życie. Często różnią się one między dwoma osobami jak biały i czarny różnia się między sobą. Naturalną konsekwencja każdej relacji jest konflikt.

 

Co zatem zrobić, aby pozbyć się konfliktów ? Nic nie możemy zrobić. One były , są i będą. Jedyne co możemy zrobić to znajdywać takie rozwiązania danego konfliktu, które zadowolą każdą stronę oraz zadbają o zachowanie jak najlepszej relacji.

 

 

06 września 2016

Aktualności

Blog

Szkolenia otwarte

Szkolenia zamknięte

Kontakt

Home

Alicja Lewandowska

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ >>


 


 

f