17 stycznia 2019
1. Błędy związane z poczuciem bezpieczeństwa Jeśli Twoi rodzice bili Cię, krytykowali, straszyli, nie dotrzymywali obietnic, wprowadzali ciągłe zmiany w życiu rodziny - to możesz mieć zaburzone poczucie bezpieczeństwa, które
09 stycznia 2019
To co obserwuję wśród par - to cisza...głucha cisza.  Biegniemy gdzieś przed siebie w trudach dnia codziennego między pracą, sprzątaniem i kuchnią nie zastanawiając się nad tym z kim mieszkam
06 stycznia 2019
- Jak było dziś w przedszkolu/szkole ? - pytam Filipa - Dobrze - odpowiada i każdego dnia to samo. Masz tak czasem, że chcesz porozmawiać ze swoim dzieckiem, poznać jego
Skąd te konflikty ?

Zastanawiasz się czasem skąd się biorą konflikty, czy można je wyeliminować z życia i jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby konfliktów w pracy, życiu rodzinnym i towarzyskim nie było ?

 

Każdy człowiek  posiada swoją własną, indywidualną mapę wartości życiowych, poglądów, przekonań,  nawyków.  Każdy patrzy na świat przez swoje własne okulary i wszystkie informacje, które do niego docierają filtruje przez swoje osobiste doświadczenia.

 

Jedna osoba woli rosół – druga kotlety schabowe na obiad

 

Jedna ma idealny porządek na biurku – druga pracuje w bałaganie

 

Jedna woli urlop w górach – druga nad morzem.

 

Przykładów można wymieniać mnóstwo. Najważniejszą rzeczą jest zdać sobie sprawę z tego, że tyle ile jest kolorów na świecie( ze wszystkimi odcieniami)  tyle jest indywidualności ludzkich. Wyobrażasz sobie świat tylko w kolorze niebieskim  ?

 

Każdy z nas jest inny, każdy ma swój własny zestaw poglądów, przekonań i sposobów na swoje życie. Często różnią się one między dwoma osobami jak biały i czarny różnia się między sobą. Naturalną konsekwencja każdej relacji jest konflikt.

 

Co zatem zrobić, aby pozbyć się konfliktów ? Nic nie możemy zrobić. One były , są i będą. Jedyne co możemy zrobić to znajdywać takie rozwiązania danego konfliktu, które zadowolą każdą stronę oraz zadbają o zachowanie jak najlepszej relacji.

 

 

06 września 2016

Aktualności

Blog

Szkolenia otwarte

Szkolenia zamknięte

Kontakt

Home

Alicja Lewandowska

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ >>


 


 

f