18 kwietnia 2018
Podstawowe pytania, od których zaczyna się budowanie pozytywnej rodziny, wychowywanie dzieci i budowanie poczucia własnej wartości ( swojej i dzieci) to:  - Jakie wartości chcemy pielęgnować w naszej rodzinie ?
17 kwietnia 2018
"Kiedy rodzi się dziecko tworzy się nowy świat "   Narodziny mojego najmłodszego syna i sytuacja życiowa w jakiej się znalazłam były początkiem mojego nowego życia. Śmiało można powiedzieć, że narodziliśmy
16 marca 2018
Jednym ze sposobów zacieśniania relacji w rodzinie jest planowanie wspólnego  "czasu rodzinnego". Czas rodzinny to taki czas, który możecie aktywnie spędzić razem.  Może to być wspólne rozwiazywanie krzyżówek, wyjście na
Po pierwsze – pracownik

Zastanawialiście się kiedyś kto jest najważniejszy w każdej firmie ? Szef, pracownicy, klienci ?

 

W mojej ocenie w każdej firmie najważniejszy jest klient.  To jedyny szef każdej firmy.  Może zwolnić każdego – od sprzątaczki po prezesa – wydając swoje pieniądze gdzie indziej.  Celem każdej działalności jest pozyskanie i utrzymanie wokół swojej działalności jak największej ilości zadowolonych klientów.

 

W tym celu właściciele najczęściej skupiają się na produkcie, marketingu, reklamie zapominając, że o sukcesie decyduje efektywny zespół pracowników.

 

Spójrz proszę na zdjęcie przy tym artykule . Szef jest woźnicą, który kieruje całym wozem. Konie – to pracownicy.  Od ich wydajności, zaangażowania i motywacji zależy prędkość z jaką będzie jechał wóz. Klienci to ludzie siedzący w wozie. Żeby woźnica serwował swoim klientom szampana i truskawki  – jeśli nie zadba o swoje konie to wóz nie pojedzie. W pierwszej kolejności musi zadbać o swoje konie.   I tutaj można by przytoczyć całą listę błędów popełnianych przez liderów od zarobków nieadekwatnych do włożonej pracy,  poprzez toksyczną komunikację a na braku możliwości rozwoju kończąc. Błędów, które osłabiają wydajność i zaangażowanie a co za tym idzie sukces finansowy firmy.

 

Tajemnicą sukcesu największych firm są zadowoleni pracownicy. Jeśli  poczuje się doceniony to da to odczuć także klientom.  Ludzie to najmocniejszy atut każdej firmy. Bez ich zaangażowania, lojalności nic się nie powiedzie. Czy wystarczy nakazać swoim pracownikom, aby dbali o klientów ?  Czy to wystarczy do tego, aby obsługiwali ich na najwyższym poziomie ?

 

Przytoczę pewną rozmowę zasłyszaną w markecie między trzema pracownikami, którzy rozkładali towar na półce.

 

  • To zajmuje nam trzy razy więcej czasu niż powinno tylko dlatego, że klienci ciągle zadają nam jakies pytania. Nikomu nie chce się samodzielnie poszukać towaru – narzekał jeden

  • To prawda – przyznał drugi. Któregoś dnia kierownik zarzucił mi,  że celowo robię wszystko tak wolno. A ja przecież tylko pomagałem klientom. Przez nich nie wyrobiłem się z wykładaniem cukru.

  • Nie zapominajcie, że mamy pokazywać naszym klientom,  że sa dla nas ważni i że troszczymy się o nich – wtrąciła kobieta stojaca obok

  • Ha. Nie wydaje mi sie żeby kierownik traktował nas we właściwy sposób. Nie przypominam sobie, aby pokazał mi, że jestem ważny dla niego. Pracuję cieżko i robię wszystko co mi każe. Czy kiedykolwiek usłyszałem  „Dziękuję Robercie” albo „Świetna robota” ? Nie, nigdy. Dlaczego w takim razie mamy wychodzić z siebie i się starać, skoro nikt nie dba o mnie w tej firmie ? – odpowiedział pierwszy.

 

Sedno tej historii jest następujący –  zadbaj o swojego pracownika a on zadba o klientów w Twojej firmie.

 

06 września 2016

Aktualności

Blog

Szkolenia otwarte

Szkolenia zamknięte

Kontakt

Home

Alicja Lewandowska

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ >>


 


 

f