18 kwietnia 2018
Podstawowe pytania, od których zaczyna się budowanie pozytywnej rodziny, wychowywanie dzieci i budowanie poczucia własnej wartości ( swojej i dzieci) to:  - Jakie wartości chcemy pielęgnować w naszej rodzinie ?
17 kwietnia 2018
"Kiedy rodzi się dziecko tworzy się nowy świat "   Narodziny mojego najmłodszego syna i sytuacja życiowa w jakiej się znalazłam były początkiem mojego nowego życia. Śmiało można powiedzieć, że narodziliśmy
16 marca 2018
Jednym ze sposobów zacieśniania relacji w rodzinie jest planowanie wspólnego  "czasu rodzinnego". Czas rodzinny to taki czas, który możecie aktywnie spędzić razem.  Może to być wspólne rozwiazywanie krzyżówek, wyjście na
Nie podoba mi się ten świat

40 lat minęło…40 długich lat… różnych doświadczeń i dziś wiem jedno…

 

Nie zaakceptuję nigdy przemocy pod żadną postacią.  Ani psychiczną ani fizyczną.

 

Nie zaakceptuję wykorzystywania człowieka przez człowieka

 

Nie zaakceptuję faktu, że człowiek potrafi zniszczyć uczucia drugiego człowieka

 

Nie zaakceptuję przekazywania „wadliwych” wzorców zachowań z rodziców na dzieci

 

Nie zaakceptuję świata, w którym człowiek człowiekowi wilkiem

 

 

 

Obserwuję ludzi... obserwuję świat

 

Obserwuję małżeństwa, które istnieją dla samej idei... pytanie:  tylko po co ?

 

Obserwuję małżeństwa w których jest pełno nienawiści, przepychanek emocjonalnych, kłótni.  W których dorośli ludzie krytykują siebie nawzajem – często w ohydny sposób, w których wymuszają na sobie różne czynności i zachowania.  Małżeństwa, w których jeden ośmiesza drugiego w oczach obcych osób.W których brak szacunku do odmiennych poglądów, przekonań i marzeń.

 

A przecież człowiek w życiu tak naprawdę szuka miłości, ciepła i satysfakcji z życia z drugim człowiekiem

 

Obserwuję rodziców, którzy nie szanują dzieci i ich uczuć. Którzy pozwalają sobie na krytykę, ośmieszanie i poniżanie – a to wszystko w imię dobrze pojętego dobra dziecka. Żeby mu się w głowie nie poprzewracało. Obserwuję rodziców, którzy nie pozwalają swoim dzieciom doświadczać emocji . Którzy od małego podcinają dzieciom skrzydła rozwoju i zdobywania świata. Obserwuję jak narzucają swym pociechom swoje przekonania .

 

I wiecie co jest najgorsze ? Że sama byłam taki właśnie rodzicem.  Że skopiowałam schemat w jakim ja wzrastałam.  Dlaczego ? Bo tak zostałam nauczona. Czy to znaczy, że nie kochałam swoich dzieci ? Czy to znaczy, że moja mama nie kochała mnie ? To znaczy tylko tyle, że nie dostałam instrukcji jak to zrobić dobrze..

 

Każdy rodzic kocha swoje dziecko i chce dla niego jak najlepiej..Każdy rodzic chce swemu dziecku nieba przychylić..tylko nie wie jak to zrobić skutecznie.

 

Obserwuję stosunki panujące w firmach.  Szefów, którzy wykorzystują swoich pracowników lub pracowników, którzy wykorzystują swoich szefów. Obserwuję zespoły, które boją się otwarcie rozmawiać o swoich problemach, które są grupą obcych sobie osób.

 

A przecież w pracy spędzamy 1/3 swojego życia . Chcemy tworzyć wspaniałe relacje, efektywne zespoły które działają wspólnie dla wyższych celów. Chcemy być spełnieni zawodowo i relacyjnie. Dlaczego tak nie jest ? Bo nie wiemy jak to zrobić…

 

I wiecie co drodzy Państwo ? Mnie się taki świat nie podoba.  Ja mam w dupie taki świat.

 

Ja szukam świata, w którym ludzie sa dojrzali emocjonalnie. W którym ludzie siebie kochają, szanują, wspierają i doceniają. Szukam świata, w który problemy się rozwiązuje metodą „win-win” . Szukam świata, w którym ludzie tworzą ze sobą wspaniałe relacje partnerskie, rodzicielskie i biznesowe.

 

Szukam świata, w którym człowiek człowiekowi człowiekiem.

 

Dla siebie, swoich dzieci i wszystkich ludzi.

 

A ponieważ go nie ma..to go sobie stworzę…i zaczęłam to robić właśnie dzisiaj. To jest własnie moja misja,  której poświęcę resztę swojego życia.

 

31 sierpnia 2016

Aktualności

Blog

Szkolenia otwarte

Szkolenia zamknięte

Kontakt

Home

Alicja Lewandowska

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ >>


 


 

f