18 kwietnia 2018
Podstawowe pytania, od których zaczyna się budowanie pozytywnej rodziny, wychowywanie dzieci i budowanie poczucia własnej wartości ( swojej i dzieci) to:  - Jakie wartości chcemy pielęgnować w naszej rodzinie ?
17 kwietnia 2018
"Kiedy rodzi się dziecko tworzy się nowy świat "   Narodziny mojego najmłodszego syna i sytuacja życiowa w jakiej się znalazłam były początkiem mojego nowego życia. Śmiało można powiedzieć, że narodziliśmy
16 marca 2018
Jednym ze sposobów zacieśniania relacji w rodzinie jest planowanie wspólnego  "czasu rodzinnego". Czas rodzinny to taki czas, który możecie aktywnie spędzić razem.  Może to być wspólne rozwiazywanie krzyżówek, wyjście na
Must have – podstawowe umiejętności skutecznego lidera

Jeśli wydaje Ci się, że bycie skutecznym liderem swojego zespołu to ekskluzywny klub zarezerwowany dla wysoko urodzonych to masz rację – wydaje Ci się.  Bycie skutecznym liderem to zbiór cech i umiejętności, których można się nauczyć oraz w sobie wykształcić.

 

 1. Poczucie własnej wartości oraz pewność siebie –  te dwie cechy sprawią, że będziesz wyznaczać śmiałe cele oraz podejmować odważne decyzje, które są podstawą do osiągania sukcesów w firmie

 2.  Asertywność – umiejętność jasnego wyrażania swojej opinii bez urażania drugiej osoby

 3. Konsekwencja w działaniu – umiejętność działania pomimo przeszkód, porażek, przeciwności, umiejętność działania dzień po dniu, małymi krokami do przodu

 4. Empatia – zdolność do rozumienia problemów i zachowań pracowników oraz dobierania osób do zadań tak, by były one zgodne z celami i wartościami firmy.

 5. Podejmowanie decyzji – każdy lider podejmuje czasem decyzje, które są niezgodne z oczekiwaniami  niektórych członków zespołu. Wymaga to od niego umiejętności stawiania wymagań oraz ich egzekwowania. Jest to umiejętność połączona z asertywnością oraz poczuciem własnej wartości i pewności siebie.

 6. Samodyscyplina – umiejętność narzucania sobie samodzielnych zadań oraz terminowego wywiązywania sie z nich

 7. Zarządzanie emocjami – umiejętność negocjowania, rozwiązywania konfliktów, przewodzenia ludźmi pod presją czasu, podejmowanie ryzykownych wyzwań, zapanowania nad kryzysem w firmie, panowania nad nastrojami w grupie.

 8. Umiejętność rozwiązywania konfliktów – buduje dobrą atmosferę w pracy otwierającą drogę do skutecznego współdziałania całego zespołu.

 9. Umiejętność wyznaczania celów – połączona z umiejętnością planowania i realizowania poszczególnych etapów  celu

 10. Umiejętność motywowania – umiejętność rozpalenia w członkach zespołu pragnienia realizowania swoich osobistych celów dzięki pełnemu zaangażowaniu w realizację celów firmy.

 11. Odporność na stres – umiejętność świadomego rozładowywania stresu tak, aby nie miał wpływu na sposób działania i proces podejmowania decyzji.

 

I to by było na tyle..dzisiaj. Jest nad czym pracować :)

 

06 września 2016

Aktualności

Blog

Szkolenia otwarte

Szkolenia zamknięte

Kontakt

Home

Alicja Lewandowska

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ >>


 


 

f