18 kwietnia 2018
Podstawowe pytania, od których zaczyna się budowanie pozytywnej rodziny, wychowywanie dzieci i budowanie poczucia własnej wartości ( swojej i dzieci) to:  - Jakie wartości chcemy pielęgnować w naszej rodzinie ?
17 kwietnia 2018
"Kiedy rodzi się dziecko tworzy się nowy świat "   Narodziny mojego najmłodszego syna i sytuacja życiowa w jakiej się znalazłam były początkiem mojego nowego życia. Śmiało można powiedzieć, że narodziliśmy
16 marca 2018
Jednym ze sposobów zacieśniania relacji w rodzinie jest planowanie wspólnego  "czasu rodzinnego". Czas rodzinny to taki czas, który możecie aktywnie spędzić razem.  Może to być wspólne rozwiazywanie krzyżówek, wyjście na
Jak mnie wyśmieją to się potnę

Każdego dnia znajdujemy się w sytuacjach, które wymagają od nas nawiązywania wspaniałych relacji oraz wzbudzania zaufania wśród partnerów biznesowych, kontrahentów, pacjentów . Jeśli jesteśmy sprzedawcami, przedsiębiorcami to doskonale wiemy jak cenna jest to dla nas umiejętność.

 

A tym czasem istnieje spora grupa osób, która ma ogromny problem z nawiązaniem kontaktu z drugim człowiekiem. Boi się zadzwonić, podejść, napisać do potencjalnego pracodawcy, kontrahenta, klienta. Ma ograniczające przekonania na temat swojej osoby, które od samego początku hamują jego działania np:

 

 • ludzie nie będą chcieli ze mną rozmawiać

 • jak podejdę do niego a on mnie wyśmieje ?

 • a co będzie jak mnie skrytykują ?

 • moja propozycja będzie dla nich mało atrakcyjna

 • wszyscy tutaj sa pewni siebie i świetnie sobie radzi w sytuacjach towarzyskich tylko ja taka sierota – przecież skrytykują mnie.

 •  

Brzmi znajomo ?

 

Na te przekonania warto spojrzeć z innej strony:

 

 • czasem ludzie chcą być sami ze swoimi myślami, ale w większości lubią spotykać nowe osoby i z nimi rozmawiać – taka już nasza natura

 • jest duża grupa ludzi, którym mój produkt lub usługa jest potrzebna – muszę je tylko odnaleźć

 • każde podejście do nowo poznanej osoby to doskonały sposób na ćwiczenie sposobu przedstawiania się i budowania porozumienia

 • większość ludzi jest skupiona jest na opowiadaniu o swoich potrzebach niż na snuciu teorii na nasz temat

 • zawsze znajdą się osoby, które będą krytykować nasze poczynania, opinie, osiągnięcia – jak to mawiają – jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził

 • jeśli ktoś ma inne spojrzenie na dany problem to będzie to dla nas doskonały moment na poszerzenie naszej perspektywy patrzenia na daną sytuację. Warto spojrzeć na jedna rzecz z różnych punktów widzenia .

 

 

Przez całe nasze życie zbieramy informacje na temat życia i świata za pomocą własnych zmysłów. Wpadają one do naszego ciała za pomocą oczu, uszu, smaku, dotyku itp. Następnie te informacje przepuszczamy przez „filtr” naszych poprzednich doświadczeń i przekonań i oceniamy. Oceniamy daną sytuacje, osobę, rzecz w swój własny, osobniczy, jedyny, niepowtarzalny sposób. Dlatego też często sposób w jaki myślimy o drugiej osobie, o produkcie, o sytuacji jest naszą własną opinią – naszą własną mapą. Bardzo często zdarza się, że nasza mapa przekonań jest zupełnie odmienna od mapy przekonań drugiej osoby na dany temat . Głównym problemem w komunikacji jest przekonanie, ze wiemy co myślą inni – nie sprawdzając tego. Zakładamy z góry, że wiemy co dana osoba miała na myśli mówiąc to i to. A już w ogóle największym błędem jest zakładanie, że wiemy co druga osoba ma na myśli na podstawie wyrazu twarzy, miny drugiej osoby.

 

Poniżej badania Daniela Simonsa i Daniela Levina, które dowodzą, że widzimy to co chcemy zobaczyć a nie to co jest realne.

 

 

 

Wiesz, że 50% osób biorących udział w tym eksperymencie nie zauważyło, że wraz z mijającym lustrem zmieniła sie osoba, która pytała o drogę ?

 

To co myślimy na temat danej osoby lub sytuacji jest wynikiem stanu emocjonalnego w jakim znajdujemy się w danej chwili oraz naszych dotychczasowych doświadczeń i przekonań.

 

06 września 2016

Aktualności

Blog

Szkolenia otwarte

Szkolenia zamknięte

Kontakt

Home

Alicja Lewandowska

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ >>


 


 

f