17 stycznia 2019
1. Błędy związane z poczuciem bezpieczeństwa Jeśli Twoi rodzice bili Cię, krytykowali, straszyli, nie dotrzymywali obietnic, wprowadzali ciągłe zmiany w życiu rodziny - to możesz mieć zaburzone poczucie bezpieczeństwa, które
09 stycznia 2019
To co obserwuję wśród par - to cisza...głucha cisza.  Biegniemy gdzieś przed siebie w trudach dnia codziennego między pracą, sprzątaniem i kuchnią nie zastanawiając się nad tym z kim mieszkam
06 stycznia 2019
- Jak było dziś w przedszkolu/szkole ? - pytam Filipa - Dobrze - odpowiada i każdego dnia to samo. Masz tak czasem, że chcesz porozmawiać ze swoim dzieckiem, poznać jego
Czy jesteś magnesem dla toksycznych mężczyzn ?

Kiedy byłam w toksycznym związku zastanawiałam się często czemu mi się to przytrafiło. Dlaczego ja . Co takiego zrobiłam światu, że skarał mnie takim mężem.  Co takiego zrobiłam mężowi, że mnie tak traktuje.  Czy Ty też jesteś w toksycznym związku ? Czy również zadajesz sobie takie pytanie ?

 

Jakie cechy charakteru powodują,  że przyciągamy toksycznych mężczyzn ?

 

Istnieje kilka głównych powodów, dla których kobiety wpadają w toksyczne związki.

 

1. Mam tę siłę by go zmienić.
 

Istnieją kobiety, którym się wydaje , że ich miłość jest tak wyjątkowa, że są w stanie zmienić niegrzecznego chłopaka lub toksycznego mężczyznę.  Uważają, że są tak niezwykłe w porównaniu z innymi kobietami, że ich wybranek dla nich specjalnie zmieni swoje zachowanie. Jest to bardzo błędne myślenie. Be względu na to jak piękną, mądrą, bogatą, wspaniałą kobietą jesteś nie zmienisz drugiego człowieka, dopóki on sam nie będzie tego chciał.  Możesz spełniać każdą jego zachciankę. Być najpiękniejszą w okolicy, najdzikszą kocicą w sypialni, najlepszym kucharzem – dopóki Twój mężczyzna nie będzie chciał się zmienić – sama swoim postępowaniem nie zrobisz nic.  To dokładnie tak samo jak z alkoholikiem, narkomanem – dopóki on sam nie poczuje, że chce się zmienić i podjąć trud  pracy nad sobą Ty nie jesteś w stanie go do tego zmusić.

 

Przez 7 lat myślałam, że zmienię mojego męża.  Że moja miłość go powstrzyma przed różnymi zachowaniami.  Niestety nie… Z poprzednią kobietą tworzył związek, w który była przemoc, ze mną tworzył taki związek a po naszym rozstaniu tworzy kolejny patologiczny związek.  Tak to już jest.  Dopóki sam zainteresowany nie wykaże chęci zmiany żadna partnerka go nie zmieni.

 

2.  Umiem poradzić sobie ze wszystkim
 

To typ kobiety, której się zdaje , że naprawi wszystko i wszystkich. Jest to przeważnie kobieta na wysokim stanowisku, kobieta sukcesu, spełniona biznesowo. Uważa, że dokładnie taki sam sukces odniesie w życiu osobistym i naprawi swojego partnera. To często kobieta  psycholog, terapeuta, prawniczka, lekarz. Zawodowo naprawia innych, wiec uważa,  że naprawi też w sferze osobistej. I istnieje taka możliwość. Pod jednym podstawowym warunkiem . Że sam „zainteresowany” wykaże taką chęć –  bycia naprawionym.
 

3.  Tylko królewicz
 

To ty kobiety, której wydaje się ze jej los, przyszłość, szczęście i wartość jako człowieka zależy od mężczyzny.  Że przyjedzie książe na złotym koniu, wyrwie je z rąk fatalnego otoczenia i będą żyli dług i szczęśliwie. Takie kobiety od samego początku ustawiają siebie w roli ofiary .  Niektóre całe życie szukają swojego księcia a gdy go znaleźć nie mogą – wpadają w poczucie winy, zgorzkniałość i obniżenie swojej wartości.  Niektóre znajdują owego królewicza i tolerują jego toksyczne zachowania. Ma on bowiem pieniądze, pozycję społeczną i władzę dzięki którym jej życie może być prowadzone na wysokim poziomie. W rzeczywistości jednak płacą bardzo ciężką cenę za te luksusy.

Tak – ja też miałam ten syndrom. Szukałam księcia, który zaspokoi moje potrzeby i zapewni mi wysoki komfort życia.  Nie udało mi sie ale udało się to mojej koleżance. Wspaniały, przystojny, bogaty, podziwiany przez otoczenie.. A w efekcie odseparował ją od znajomych, bił, zamykał w domu i kazał podpisywać listę, gdy z niego wychodziła na zakupy. ak..t była cena jaką musiała zapłacić za to, by być ze swoim królewiczem. Na szczęście wyszłą z tego związku.
 

4. Nikt więcej mnie nie pokocha.
 

To klasyczny przykład mojej osobowości. Tak bardzo pragnęłam kogoś kto się mną zainteresuje, że nie zwracałam uwagi na jego zachowanie. Byłam ślepo zapatrzona  wdzięczna za to, że jest przy moim boku mężczyzna. Bycie samej kojarzyło mi się z byciem gorszą.  Moje koleżanki miały swoje sympatie w szkole średniej a ja byłam sama.  Miałam fatalnie niskie poczucie swojej wartości. Jak już znalazłam swoją sympatię  – to byłam najszczęśliwsza i głęboko przekonana, że nikt więcej mnie nie pokocha.  Wydawało mi się, że złapałam Pana Boga za nogi . Tak bardzo bałam się samotności, że godziłam się na coraz gorsze traktowanie. W głowie zaś szumiało mi przeświadczenie – nikt Cię więcej nie pokocha.

Gdybym wtedy miała ten rozum co dzisiaj – byłabym z moim mężem 3 minuty i ani sekundy więcej.

cdn…

 

03 września 2016

Aktualności

Blog

Szkolenia otwarte

Szkolenia zamknięte

Kontakt

Home

Alicja Lewandowska

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ >>


 


 

f